Hoppa till sidans innehåll

Erövrade fiskar!


 

lina 

Göingeplumset och Sparbankssimmet aug-okt 2013

A-

Hans GP5 50fr, GP4 200fr

Ellen L: GP3 100med

Sandra L: GP4 200med, Grattis till pokal 4

Delfinerna-

Erik W: BP3 100fr

Raya: SP2 50br

Anna N: BP2 50br

Julia vdP: BSP2 50br, SP2 50ry

lina

UGP3 i Ljungby den 8-9 juni 2013

Matilda S 200br BP4, 100fr SP3

Johan W 200fr SP4

lina

Rosenlundsbadets sprint, Utmanaren, Kronobergscupen och Laxaleken 27 maj 2013

A-

Johan W: 50ry SP5, 200fr BP4

Hans G: 200fr BSP4, 100br GP3, 200ry BSP4

Sandra L: 50fj GP6, 50br GP2,

Klara E: 100br GP3, 200fr BP4

Matilda S: 100ry SP3, 200fr BP4

Ana N: 100fj BP4, 200br BP4 Utmanarbevis 4-6

Alice S-K: 200fr BP4

 

Delfiner-

Erik W: 50br GP2, 50fr GP2

Julia vdP: 25br GP1, 25fr SP1, 25ry SP1

Anna N: 25fj BP2

Lina E: 50ry GP2, Grattis till pokal 2!

 

Baracudor, Abborrar och Spiggar-

Oscar M: 25br SP1, 25fr SP1

Ida S: 25br BP1

Xiwen Zhu: 25br BP1 Utmanarbevis

Filippa S: 25br BP1, 25fr BP1, Utmanarbevis

Daniel  Sh: 25br BP1, 25fr BP1, Utmanarbevis

Elsa H: 25ry BP1, Utmanarbevis

Emiel W 25fr BP1

lina

Simiaden Region och tidtagartävling för Delfiner 4-5 maj.

A-

Hans 50fj BP6, 100ry SP6, 100fr BP6

Johan N 100ry GP3 Grattis till pokal 3!

Delfiner-

Raya GP1 25ry Grattis till pokal 1!

Lina E GP1 25br Grattis till pokal 1!

Anna N SP1 25ry

lina

Simiaden Distrikt april 2013

A-

Hans G 200med GP4, 100fj BSP4, 100fr GP3, 100br BSP3  Grattis till pokal 3!

Johan N 200fr BP4

Alice K-S 100fj BSP4

Klara E 100fj BSP4

Delfiner-

Ana N BP3 100ry, 100fr SGP3, 100br GP3 Grattis till pokal 3!

Lina E 100fr BP3, 50fj GP3

lina

Glasrikets Cup, april 2013

Sandra L 100med BP6

lina

Späckhuggarsimmet mars 2013

Tyvärr har denna lista försvunnit. Du som vet med dig att du tog fiskar hör av dig till This is a mailto link så uppdaterar vi listan.

Johan N 100fj SP4

lina

Utmanaren 20130311

A-

Victoria F: 100med BP6

Hans G: 100med BSGP3, 25fj GP2 + BP5, 200med BSP4

Johan N: 100br SP3, 100ry BP3, 200med BP4

Alice S-K: 100br BP3, 100ry GP3, 200med BP4   Grattis till pokal 3!

Johan W: 100ry BP3

Sandra L: 200med SP4

Klara E: 200med BP4

 

Delfiner-

Ana N: 100med GP3, 100br BSP3, 50ry GP2, 50fj BSGP3

Julia vdP: 25br SP1, 25ry SP1

Raya P: 50br SP2, 25fr GP1

Lina E: 50fj BSP2

 

Barracudor-

Anna N: 25br SP1, 25fr SP1

Tyra M: 25ry SP1, 25fr BP1   Utmanarbevis!

Emiel W: 25ry BP1   Utmanarbevis!

Ida S: 25ry BP1

Erik W: 25fj BP2

Simon O-T: 25fr GP1

 

Abborrar-

Nellie H: 25br SP1, 25ry BP1

Birta H: 25br BP1  Utmanarbevis!

Olle H: 25ry BP1

Oscar M: 25fr BP1

lina

OF Sprint Markaryd 23 februari 2013

Delfiner-

Johan W: 50fr GP5, 50ry BP5

Sophie W: 50fr SP2, 50ry BSP2

lina 

Alga cup och Kronobergscupen Jan-Febr 2013

A-gruppen-

Hans G: 50fr BSP5, 50ry GP5, 50br GP2, 50fj BSGP2

Johan N: 100fj BP4, 100med GP3, 25fj BP5

Klara E: 100br SP3, 100ry GP3, GRATTIS TILL POKAL  3

Matilda S: 100br GP3, 100med SP3

Ellen L: 100med SP3

 

Delfinerna-

Erik W: 50fr SP2, 50ry BSP2

Johan W: 100med GP3, 100br BSP3

Lina E: 50ry SP2

Raya P: 50ry BP2

lina

2013

lina

Karpsimmet, SumSim, Julklappsplasket och Klubbmästerskapet. November-December 2012

A-

Sandra L: 100ry SP6

Mathilda E: 100med SP6, 100fr SP6

Johan N: 50fr BP5, 100fr GP3     - Utmanarbevis 4-6

 

Delfiner-

Hans G: 100fr SP3, 50ry BSP5, 50br SP2   -Utmanarbevis 4-6

Johan W: 100med SP3, 100fr GP3 och BP6

Raya: 50br BP2

Lina E: 50br P2, 50fr SGP2, 100med BP3

Ana N: 50br BSGP2, 100med BSP3, 100fr BP3

Sophie W: 50br BP2, 50fj BSP3

Alice S-K: 50fr BP5

Erik W: 50fr BP2

 

Barracudor/Spiggar-

Ida S: 25fr BP1

Birtha H: 25br BP1         -Utmanarbevis 1-3

Lotte v O: 25ry BP1        -Utmanarbevis 1-3

 

 

lina

Kronobergscupen 28 oktober 2012

A-

Klara E: 100med GP3, 100fr GP3

Delfiner-

Hans G: 100ry SGP3

Alice S-K: 100med GP3, 100ry BSP3

 

lina

UTMANAREN 15 oktober 2012

A-

Ivan B: 50br BSGP2, 100ry BSP3

Johan N: 100ry SP3

Klara E: 25fj SP5

Ellen L: 25fj BP5

 

Delfiner-

Raya P: 25br GP1, 25ry BSP1, 25fj BP2, 25fr BSGP1

Sophie W: 25br SP1, 25ry GP1, 25fj SP2, 50fr BP2

Lina E: 25br SP1, 50ry BP2, 25fj GP2

Alice S-K: 50br GP2, 100fr BSGP3, 100med BSP3

Johan W: 50br GP2, 50fj BSGP3, 100fr GP3, 100med BP3

Erik W: 50br SP2

Hans G: 50br BP2, 25fj SP2, 100fr BP3

Ana N: 25ry GP1, 50fr BSGP2

Matilda S: 100ry BP3, 50fj BSGP3

 

Barracudor-

Joakim M: 25 br BSGP1, 25ry BP1, 25fr BSP1 Behöver ett Utmanarbevis

Dagur H: 25br GP1, 50fr BP2

Julia vdP: 25br BP1, 25ry BP1, 25fr BP1, Behöver ett Utmanarbevis

Simon O-T: 25br BP1, 25ry BSP1, 25fr BSGP1, Behöver ett Utmanarbevis

Anna N: 25ry BP1, 25fj GP2, 25fr BP1

Gavin H: 25ry BP1, 25fr BSGP1 Behöver ett Utmanarbevis

 

Spiggar-

Alfons M: 25br BP1 Behöver ett Utmanarbevis

Elin F: 25br BP1 Behöver ett Utmanarbevis

Nellie H: 25br BP1 Behöver ett Utmanarbevis

Oscar M: 25br BP1 Behöver ett Utmanarbevis

 

lina

UGP4 i Växjö 13-14 oktober 2012

A-

Sandra L: 200fr GP4, 100fj GP4, 100ry BP6, 100fr SP6

 

lina

 

Konsumpokalen september 2012

A-

Lina N: 50ry SP5, 25fj SP5

Klara E: 25fj BP5

Ellen L: 25fj BP5

Sandra L: 25fj GP5 Grattis till pokal 5!

Ivan B: 25fj BP5, 50fr BP5 Ska få Utmanarbevis 4-6

Delfiner-

Alice S-K: 25fr BSGP1, 25br BSGP1, 25ry BSGP1, Grattis till Pokal 1!

25fj BSGP2, 50ry BSGP2, 50fr BSGP2, 50br BSP2, Grattis till pokal 2!

25fj BP5, Ska få Utmanarbevis 1-3 och Utmanarbevis 4-6

Lina E: 25fr BSGP1, 25ry BSGP1, 25br BSP1, 25fj BSP2, 50fr BP2, 50ry BP2, Ska få Utmanarbevis 1-3

Johan W: 25fj BP5, 50fr BSP5, Ska få Utmanarbevis 4-6

 

lina 

 

Göingeplumset augusti 2012

A-

Sandra L: 50fj SP6, 50ry GP5, 50fr GP5

Delfiner-

Hans G: 50br BP2, 50fr GP2

 

Uppdaterad: 2016-06-08 03:23
Skribent: Annika Johnsson

Postadress:
Älmhults SS - Simidrott
Pontus Haglund, Svanstigen 8
34335 Älmhult

Besöksadress:
Haganäsanläggningen, Ö.Esplanaden
34323 Älmhult

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info